10-07-2018

Bezpieczny Senior – zapraszamy na konferencję 16 lipca do CH Sukcesja, godz. 12:00

„Bezpieczny Senior” to już szósta konferencja dla osób w wieku 60+

Już 16 lipca  w CH Sukcesja odbędzie się kolejna  konferencja dedykowana dla seniorów.

Zdrowy Senior to Bezpieczny Senior, dlatego też  lipcowe spotkanie  poświęcone będzie szeroko rozumianemu bezpieczeństwu.

Aby w pełni cieszyć się życiem musimy czuć się bezpieczni i mieć świadomość zagrożeń na jakie jesteśmy narażeni mimo,  że nie są one bezpośrednio związane ze zdrowiem.

Regularnie docierają do nas sygnały o stosowanej przemocy  wobec osób starszych, zarówno tej fizycznej jak i psychicznej. Coraz częściej seniorzy narażeni są na  wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”, czy też  „na policjanta”.

Dlatego też najbliższe spotkanie, 16 lipca br. (poniedziałek),poświęcimy tematowi bezpieczeństwa w kontekście wspomnianych oszustw o jakich powiedzą funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Coraz więcej Seniorów w celu komunikacji korzysta z najnowszych osiągnięć techniki, które również mogą nieść za sobą pewnie zagrożenia. O bezpieczeństwie w sieci opowie Celina Maciejewska łódzka Rzecznik ds. Seniorów.

Nasi seniorzy obecni na konferencji dowiedzą się też o nowym medycznym  projekcie, którego inicjatorem jest m.in. Urząd Miasta Łodzi, czyli o Teleopasce Seniora.

Dodatkową atrakcją konferencji będzie spotkanie a autorkami książki „Srebrne Tabu” Moniką Mularską-Kucharek i Moniką Kamieńską.

Zapraszamy wszystkich seniorów wraz z osobami towarzyszącymi.

Konferencja odbędzie w CH Sukcesja przy al.Politechniki 1, Poziom: -1,  o godz. 12:00.

Wszystkie konferencji organizowane przez naszą DOZ Fundację są bezpłatne.