02-10-2014

Ruszyły zapisy na DOZ Maraton 2015!

Od 1 października 2014 r. można zapisywać się do piątej edycji DOZ Maratonu. Impreza odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r. Zapraszamy do zapisów, wsparcia akcji charytatywnych, i oczywiście sprawdzenia już teraz, co dla biegaczy i kibiców przygotowali organizatorzy!

Poprzednie edycje łódzkiego maratonu zostały wysoko ocenione przez biegaczy, a impreza na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biegowych w kraju. Łódzki maraton spotkało jednak wyjątkowe wyróżnienie – przyszłoroczne zmagania będą miały rangę Mistrzostw Polski kobiet w Maratonie.

Tradycyjnie, niedzielnemu biegowi na dystansie 42 km 195 m towarzyszyć będzie bieg na dystansie 10km, a dzień wcześniej (w sobotę, 18 kwietnia 2015 r.) odbędzie się bieg dziecięcy Kids Run – tym razem ze zwiększonym do 1000 osób limitem uczestników oraz dwoma dystansami – krótszym dla najmłodszych i dłuższym – dla starszych dzieci i młodzieży. Limit uczestników dla maratonu i biegu na 10km zostanie utrzymany na dotychczasowym poziomie 5000 osób dla każdego z biegu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wzorem poprzednich edycji, Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2015 promuje nowoczesny model charytatywności, który łączy zamiłowanie do biegania z ideą pomagania potrzebującym. Każdy biegacz, dokonując rejestracji na bieg, może przyłączyć się do akcji „Biegam – Pomagam”, deklarując w formularzu zgłoszeniowym dobrowolną kwotę nie mniejszą niż 5 zł na rzecz wybranej organizacji partnerskiej. W tym roku partnerami społecznymi akcji „Biegam – Pomagam” są:

  • Fundacja ISKIERKA w codziennej pracy wspiera dzieci chore na nowotwory, przebywające pod opieką czterech śląskich szpitali onkologicznych.
  • Fundacja „Dom w Łodzi”, jedyny w Polsce dom dziecka dla chorych dzieci, w którym oprócz profesjonalnej opieki medycznej dzieci otrzymują troskę i warunki prawdziwego domu.
  • Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, wspierające dzieci z chorobami dróg żółciowych i po przeszczepach wątroby.  LIVER, już po raz drugi jest organizacją partnerską Łódzkiego Maratonu.
  • Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – najstarsza i najbardziej rozbudowaną terytorialnie organizacja partnerską, zapewniające wsparcie osobom bezdomnym, ubogim, będących na marginesie wykluczenia społecznego.

Wszystkie organizację spotkać będzie można na trwających przed maratonem targach. Wszystkie wpłaty zebrane podczas zapisów zasilą bieżące cele organizacji, wśród których najważniejszym jest zapewnienie wsparcia w zakupie leków. Więcej o organizacjach i ich celach na STRONIE MARATONU. Nad całością projektu charytatywnego, jak zawsze, czuwa nasza Fundacja. Po raz kolejny podwoimy wpłaty zebrane przez powyższe organizacje przy zapisach.

A oto jak wyglądało nasze spotkanie robocze z przyszłorocznymi partnerami akcji BIEGAM-POMAGAM, połączone z losowaniem kolejności miejsc na stronie maratonu.

Galeria: