13-08-2018

Ziołolecznictwo i Apiterapia dla Seniorów

Ziołolecznictwo i Apiterapia to siódma już konferencja dla Seniorów, która zachwyciła naszych gości.

Na ziołach znamy się wszyscy, a właściwie to tak nam się wydaje. Wiemy jakie właściwości ma mięta, rumianek czy koper ale czy wiemy, że zioła mogą też szkodzić?

Wszelkie wątpliwości rozwiał lek. med. Marcin Samosiej, kierownik Poradni Ziołoleczniczej przy Konwencie Bonifratrów, który był partnerem naszej konferencji. Po wykładzie nie było końca pytań do pana doktora o wykorzystaniu i wpływie ziół na konkretne schorzenia. Ponieważ zainteresowanie było bardzo duże, umówiliśmy się, że będzie kolejne spotkanie o wpływie ziół na naszą odporność.

O miodzie i innych cudach z ula opowiadał Dariusz Serafiński technik pszczelarstwa z Pasieki w Lipce. Przy okazji seniorzy poznali historie związane z życiem pszczół, światem który jest niezwykle barwny, frapujący i uporządkowany.

Świat i życie pszczół to alegoria życia ludzkiego. Z niego czerpaliśmy i czerpiemy naukę.

O tym właśnie opowiadała podczas swojego wykładu na zakończenie spotkania dr Aldona Plucińska, etnograf z łódzkiego Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego.

Seniorzy mieli okazję popróbować produktów z DOZ Zielnika. Nie tylko herbatek ziołowych ale i soków z pokrzywy, imbiru czy aloesu.

Chwalono zarówno produkty jak i przygotowanie całej konferencji.

Galeria: